Jak dbać o skórę latem?

0
1449
pielęgnacja skóry latem

W sezonie letnim nasza skóra zazwyczaj jest przesuszona, w wyniku ekspozycji na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Właśnie dlatego latem, podstawą pielęgnacji powinny być odpowiednie kosmetyki, które przywrócą nawilżenie naszej skórze i zapewnią jej ochronę przed promieniami UV. Oprócz tego istotne jest regularne oczyszczanie, za pomocą łagodnych preparatów. Dzięki temu, nasza skóra lepiej będzie przyswajać składniki aktywne, ze stosowanych kosmetyków.

Najlepsze kosmetyki do twarzy na lato

Żeby nasza pielęgnacja skóry twarzy latem była odpowiednia, należy zastosować się do kilku zasad.

Po pierwsze, kluczowe jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy. W porze letniej nasze gruczoły łojowe pracują intensywnej, ponieważ chcą zbudować warstwę chroniącą skóry, przed utratą wody. W wyniku czego dochodzi do wyprysków, pory zaczynają się zapychać. Oczyszczanie powinno się odbywać 2 razy dziennie, zawsze rano i wieczorem.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/bolesna-miesiaczka-jakie-moga-byc-przyczyny/

Do oczyszczanie skóry twarzy, najlepiej sprawdzą się żele myjące oraz płyny micelarne. Unikać powinniśmy mydła, które może przesuszyć naszą cerę i spowodować jeszcze większe wydzielanie sebum. Raz w tygodniu powinno się wykonywać peeling, który ma na celu usunięcie martwych komórek skóry, dzięki temu może ona swobodnie oddychać i przyjmować składniki aktywne z kosmetyków.

Po oczyszczeniu twarzy, należy zastosować tonik lub wodę termalną. Pozwoli to ukoić naszą skórę i dodatkowo nawilżyć. Kolejnym krokiem jest aplikacja kremu na dzień, w sezonie letnim powinien on posiadać obowiązkowo wysokie filtry przeciwsłoneczne. W ten sposób zminimalizujemy powstawanie wolnych rodników.

Gdy już nasza skóra jest dokładnie oczyszczona i nawilżona, czas na kosmetyki do makijażu. Latem tak samo, jak w przypadku kremu, powinniśmy się zaopatrzyć w kosmetyki kolorowe, które posiadają filtry UV. Równie ważna jest higiena oczy i regularne nawilżanie ust.

Jeżeli nie stosujemy na co dzień makijażu, ale zależy nam na odżywieniu i regeneracji, powinniśmy zacząć stosować olejki oraz lekkie mgiełki. Dzięki nim w szybki sposób odświeżymy i nawilżymy skórę twarzy.

Źródło: https://www.coconeyla.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here